Men's Track


Licensed to Delta Timing Group - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/14/2014 04:53 PM
              Georgia Tech Invitational - 5/16/2014 to 5/17/2014               
                                  Atlanta, GA                                  
                               Performance List                                
 
Event 1  Men Hammer Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Daniel Alexis                    Shorter                     
  2  Demetris Elia                    Troy                        
  3  Kevin Farley                     SE Missouri                 
  4  Joe Frye                         Music City M                
  5  Andy Fryman                      Mjolnir Thro                
  6  Clarence Gallop                  Charleston S                
  7  Cleveland German                 Charleston S                
  8  Kevin Harrison                   Unattached                  
  9  Kurt Hibert                      Unc-Ashevill                
 10  Charlie Ionata                   Wake Forest                 
 11  Austin Landis                    Belmont                     
 12  Jeff Long                        South Alabam                
 13  Carlos Mangum                    Miami                       
 14  Craig Merkley                    BYU                         
 15  Ryan Minor                       Coastal Caro                
 16  Nathan Padfield                  Gardner-Webb                
 17  Dominick Padovano                Notre Dame                  
 18  Jordan Pickerel                  Clemson                     
 19  James Plummer                    Clemson                     
 20  Garland Porter                   LG Eintracht                
 21  Carson Sears                     Gardner-Webb                
 22  Reed Shindell                    Clemson                     
 23  Anthony Shivers                  Notre Dame                  
 24  Markindey Sineus                 Florida Stat                
 25  Matt Sipe                        Memphis                     
 26  Alex Young                       Gardner-Webb                
 
Event 2  Women Hammer Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Emily Allen                      Samford                     
  2  Rechelle Bessard                 Northwestern                
  3  Alisha Bradshaw                  Western Caro                
  4  Kristin Brining                  Samford                     
  5  Briana Cherry-Bronson            Florida Stat                
  6  Cynia Clark                      Shorter                     
  7  Kayla Gutierrez                  SE Missouri                 
  8  Sarah Hall                       SE Missouri                 
  9  Kalen Hambrick                   UCF                         
 10  Meaghan Heffelfinger             BYU                         
 11  Keona Jackson                    Northwestern                
 12  Lea Johnson                      Miami                       
 13  Helena Perez                     SMU                         
 14  Destinee Romain                  UCF                         
 15  Katelyn Roth                     Southern                    
 16  Kristen Sansbury                 Coastal Caro                
 17  Martha Shepard                   BYU                         
 18  Avana Story                      North Caroli                
 19  Kelli Thomas                     Unattached                  
 20  Katja Vangsnes                   Florida Stat                
 21  Deezbaa Whaley                   BYU                         
 
Event 3  Men Javelin Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Clay Allen                       Citadel                     
  2  Kyle Baker                       BYU                         
  3  Brandon Bassett                  Samford                     
  4  Jason Flanagan                   Unattached                  
  5  Merrit Gant                      Clemson                     
  6  Hayes Grissom                    Troy                        
  7  Brian Grote                      SE Missouri                 
  8  Keith Keller                     BYU                         
  9  Marc Klaschka                    Memphis                     
 10  Austin Landis                    Belmont                     
 11  Stuart Landis                    Belmont                     
 12  Chris Navarro                    SE Missouri                 
 13  Thomas Poole                     Memphis                     
 14  Garrett Singletary               Florida Stat                
 15  Houston Summers                  North Caroli                
 16  Jack Thomas                      Houston                     
 17  Capers Williamson                Citadel                     
 
Event 4  Women Javelin Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Cherilyn Bunker                  BYU                         
  2  Siaina Campbell                  UCF                         
  3  Ashley Hoden                     Columbus St.                
  4  Jill Maloney                     Unattached                  
  5  Jessie Merckle                   Wake Forest                 
  6  Jocelyn Parnell                  Appalachian                 
  7  Bethany Pfeiffer                 SE Missouri                 
  8  Olivia Piccirillo                Clemson                     
  9  Grete Sadeiko                    Florida Stat                
 10  Jaymee Smith                     Florida A&M                 
 11  Jessica Talley                   Northwestern                
 12  Angelica Thompson                Houston                     
 13  Ashleigh Uhl                     Georgia Tech                
 14  Chelsea Whalen                   Florida Stat                
 
Event 5  Women Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Chatil Bradford                  Columbus St.                
  2  Vivian Brandhoff                 Memphis                     
  3  Cherilyn Bunker                  BYU                         
  4  Rayann Chin                      SMU                         
  5  Hailey Cook                      Western Caro                
  6  Demetria Dickens                 N. Carolina                 
  7  Dierdre Duncan                   Oglethorpe                  
  8  Kayla Gutierrez                  SE Missouri                 
  9  Sarah Hall                       SE Missouri                 
 10  Sarah Howard                     North Caroli                
 11  Britta Jaarats                   Memphis                     
 12  Keona Jackson                    Northwestern                
 13  Lakitta Johnson                  Florida Stat                
 14  Mimi Land                        Clemson                     
 15  Amber Monroe                     Miami                       
 16  Tochi Nlemchi                    SMU                         
 17  Helena Perez                     SMU                         
 18  Destinee Romain                  UCF                         
 19  Grete Sadeiko                    Florida Stat                
 20  Brianna Tate                     Appalachian                 
 21  Samatha Taylor                   Houston                     
 22  Chelsea Whalen                   Florida Stat                
 23  Alysiah Whittaker                Georgia Stat                
 
Event 6  Men Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Marcus Brown                     Clemson                     
  2  Cameron Cornelius                Houston                     
  3  Chadrick DaCosta                 Florida Stat                
  4  Chris DiLorenzo                  North Caroli                
  5  Austin Droogsma                  Florida Stat                
  6  Shon Kyle                        SE Missouri                 
  7  Craig Merkley                    BYU                         
  8  Jordan Pickerel                  Clemson                     
  9  James Plummer                    Clemson                     
 10  Gian Ragonesi                    Miami                       
 11  Yannik Schaly                    Memphis                     
 12  Zachary Stetler                  BYU                         
 13  Luke Vaughn                      Memphis                     
 14  Wade Wells                       Memphis                     
 
Event 7  Men Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Hank Ballard                     B'Ham Southern              
  2  Austin Crenshaw                  Memphis                     
  3  Michael Cyphers                  Wake Forest                 
  4  Nathan Daniel                    Georgia Tech                
  5  Cayman Ellis                     Florida Stat                
  6  Timothy Jackson                  Savannah Sta                
  7  Andrew Jung                      Unc-Wilmingt                
  8  Nikita Kirillov                  Georgia Tech                
  9  Matt Layne                       Appalachian                 
 10  Michael Mahnke                   Houston                     
 11  Pauls Pujats                     Memphis                     
 12  Phillip Thomas                   Appalachian                 
 13  Austin Vegas                     North Caroli                
 14  Owen Wagoner                     Samford                     
 15  Kevin Webb                       Unc-Wilmingt                
 16  James Wenk                       Unattached                  
 
Event 8  Women Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Iana Amsterdam                   Clemson                     
  2  Kamilah Bakari                   Georgia Tech                
  3  Jue'l Beasley                    Columbus St.                
  4  Tiosha Beasley                   Unattached                  
  5  Alex Braxton                     Georgia Tech                
  6  Dominique Brisco                 Houston                     
  7  Erin Brown                       Lamar                       
  8  Jessica Brown                    SE Missouri                 
  9  Jasmine Bush                     Georgia Tech                
 10  Amia Butler                      Austin Peay                 
 11  Shanila Chapman                  Columbus St.                
 12  Nicole Charley                   Samford                     
 13  Jen Clayton                      UCF                         
 14  Lucija Cvitanovic                SMU                         
 15  Clairwin Dameus                  Tennessee St                
 16  Beatrice Douglas                 Lamar                       
 17  Whitney Fountain                 Clemson                     
 18  Der'Renae Freeman                Florida Stat                
 19  Lynndsey Hyter                   Unattached                  
 20  Ashontae Jackson                 Tennessee St                
 21  Tristine Johnson                 North Caroli                
 22  Chancis Jones                    Austin Peay                 
 23  Donjhae Jones                    Georgia Tech                
 24  Kaymarie Jones                   Unattached                  
 25  Julienne McKee                   Georgia Tech                
 26  Rachel McQuivey                  BYU                         
 27  Patria Norman                    Unattached                  
 28  Felicia Oladakun                 Tennessee St                
 29  Maddy Outman                     Unattached                  
 30  Brittany Porter                  Unattached                  
 31  Xenia Rahn                       North Caroli                
 32  Anasterasia Terrell              Clemson                     
 33  Alyssa Thompson                  Wake Forest                 
 34  Carissa Tipler                   Georgia Tech                
 35  Jasmin Walker                    Georgia Sout                
 36  Kimberly wilson                  Unattached                  
 
Event 9  Men Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Jameel Abdul-Mateen              Clemson                     
  2  Lavon Allen                      Unattached                  
  3  Anjoun Armaly                    Unattached                  
  4  Alex Ashworth                    BYU                         
  5  Brandon Bassett                  Samford                     
  6  Steven Bastien                   Samford                     
  7  Akil Bennett                     Southern                    
  8  Desmond Brown                    Unattached                  
  9  Brent Campbell                   Unc-Wilmingt                
 10  Blake Carter                     SE Missouri                 
 11  Nathan Chronister                Unc-Wilmingt                
 12  Christopher Cleare               Campbell                    
 13  Shaquille Cragwall               Tennessee St                
 14  Antwan Dickerson                 Houston                     
 15  Braxton Drummond                 Charleston S                
 16  Kenneth Fisher                   Bethune-Cook                
 17  John-Patrick Friday              Miami                       
 18  Paul Haley                       North Caroli                
 19  Luis Hanssler                    Memphis                     
 20  John Horton                      Houston                     
 21  Lorne Jenkins                    Campbell                    
 22  Edward Jones                     Citadel                     
 23  Anthony Loyd                     Unattached                  
 24  Paul Madzivire                   Florida Stat                
 25  Chris Martin                     SE Missouri                 
 26  Myles McDavid                    Unattached                  
 27  Josh McSwain                     Western Caro                
 28  Keith Mesidor                    Notre Dame                  
 29  Marquis Noble                    N. Carolina                 
 30  Jalen Ramsey                     Florida Stat                
 31  Timonthy Richardson              Miami                       
 32  Roscoe Robinson                  Jacksonville                
 33  Demetrius Rooks                  Bethune-Cook                
 34  Mark Stembridge                  Coastal Caro                
 35  James Turner                     Toronto                     
 36  Cameron Walton                   Unc-Wilmingt                
 37  Jaleen White                     Memphis                     
 38  Nicholas Williams                Bethune-Cook                
 
Event 10  Women 100 Meter Hurdles Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Kamilah Bakari                   Georgia Tech                
  2  Jade Barber                      Notre Dame                  
  3  Kierre Beckles                   Speed Elite                 
  4  Krystal Bodie                    Unattached                  
  5  Dominique Brisco                 Houston                     
  6  Maryke Brits                     Florida Stat                
  7  Tershauna Broadnax               Southern                    
  8  Devinn Cartwright                UCF                         
  9  Kryslynn Davidson                Shorter                     
 10  Ashley Davis                     Coastal Caro                
 11  Christina Davis                  Coastal Caro                
 12  Nicole Denby                     Nigeria TC                  
 13  Alyssa Felton                    Georgia Sout                
 14  Jessica Gelibert                 Coastal Caro                
 15  Sade Mariah Greenidge            Houston                     
 16  Yvana Hepburn-Bailey             Unattached                  
 17  Sharrone Honor                   Winthrop                    
 18  Amber Hughes                     Tennessee St                
 19  Camille Hurley                   Coastal Caro                
 20  Myiah Johnson                    Austin Peay                 
 21  Kaymarie Jones                   Unattached                  
 22  Lilla Juhasz                     Campbell                    
 23  LeNiesha Kearse                  Western Caro                
 24  Lia King                         UCF                         
 25  Rachel Klinger                   South Florid                
 26  Zandra Lake                      Shorter                     
 27  Cassandra Lloyd                  Unattached                  
 28  Christine London                 Virginia Tec                
 29  Alesha Love                      Winthrop                    
 30  Tamara Moore                     Georgia Stat                
 31  Brittanie Morris                 N. Carolina                 
 32  Kaley Moss                       Wright State                
 33  Ugonna Ndu                       Nigeria TC                  
 34  Alysha Newman                    Miami                       
 35  Kendra Newton                    Speed Factor                
 36  Maddy Outman                     Unattached                  
 37  Xenia Rahn                       North Caroli                
 38  Maya Ramsey                      Tennessee St                
 39  Kayann Richards                  Miami                       
 40  Natasha Ruddock                  OTM                         
 41  Nicole Setterington              Florida Stat                
 42  Laticia Sims                     South Florid                
 43  Kaila Smith                      Coastal Caro                
 44  Shawanna Steplight               Florida A&M                 
 45  Hayley Warren                    Toronto                     
 46  Michelle Wicker                  Unattached                  
 47  Crystal Williams                 Tennessee St                
 48  Narricka Williams                Alabama Stat                
 49  Alicia Wimley                    Mississippi                 
 50  Anne Zagre                       Florida Stat                
 
Event 11  Men 110 Meter Hurdles Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Spencer Allen                    Georgia Tech                
  2  Dennis Bain                      Unattached                  
  3  Sylvester Baisden                Grambling                   
  4  Tremayne Banks                   Bethune-Cook                
  5  Matthias Buehler                 World Athlet                
  6  Devon Carter                     North Caroli                
  7  Darrius Davis                    Grambling                   
  8  Carrington Fernandors            Coastal Caro                
  9  Marcus Finney                    Virginia Tec                
 10  Matthew Foster                   Unc-Wilmingt                
 11  Jordan Frazier                   B'Ham Southern              
 12  William Gibbs                    Houston                     
 13  Christopher Grinley              South Florid                
 14  Keenun Guillory                  Grambling                   
 15  Paul Haley                       North Caroli                
 16  Luis Hanssler                    Memphis                     
 17  Devon Hill                       South Florid                
 18  Kevondre Hunt                    Coastal Caro                
 19  Jordan Jackson                   Winthrop                    
 20  Tequille Jackson                 Miami                       
 21  Jeffery Lewis                    N. Carolina                 
 22  Gregory MacNeill                 Toronto                     
 23  Donte' McDaniel                  Alabama A&M                 
 24  Daniel McFadden                  Virginia Tec                
 25  Ronnie McGirt                    Asutc                       
 26  Kendall Parks                    Unattached                  
 27  Michael Prejean                  Prairie View                
 28  Junior Saint Preux               Bethune-Cook                
 29  Erich Seals                      Southern                    
 30  Roy Smith                        North Caroli                
 31  Terrence Somerville              Unattached                  
 32  Todd Townsend                    N. Carolina                 
 33  Michael Vinson                   Unattached                  
 34  Desmond Wallace                  Coastal Caro                
 35  Hezekiah Ward                    Unc-Wilmingt                
 
Event 12  Women 100 Meter Dash Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Erika Adams                      Austin Peay                 
  2  Margaret Adeoye                  Team Christi                
  3  Erica Alexander                  Unattached                  
  4  Ashley Ballard                   Shorter                     
  5  J'Nea Bellamy                    UCF                         
  6  Lanequa Borders                  Albany State                
  7  Kiersten Brewer                  Houston                     
  8  DaQuanya Byrd-West               Memphis                     
  9  Bria Carter                      Houston                     
 10  Tayla Carter                     Western Caro                
 11  Ayonna Cartwright                SE Missouri                 
 12  Nicole Davis                     Unattached                  
 13  Kali Davis-White                 Florida Stat                
 14  Ruby Durham                      Coastal Caro                
 15  Alyssa Felton                    Georgia Sout                
 16  Alexis Ferebee                   Alabama Stat                
 17  Jordan Fordham                   Georgia Sout                
 18  Ravin Gilbert                    Georgia Stat                
 19  Kacia Grant                      Wright State                
 20  Tristie Johnson                  Bethune-Cook                
 21  Stephanie Kalu                   SMU                         
 22  Courtney Kinlaw                  Unattached                  
 23  Nakia Linson                     Florida A&M                 
 24  Alyssa McClure                   Miami                       
 25  Kelila Naules                    Coastal Caro                
 26  Franscesca Okwara                Nigeria TC                  
 27  Javianne Oliver                  North Caroli                
 28  Antavia Owens                    South Caroli                
 29  Flings Owusu-Agyapong            Flying Angel                
 30  Marecia Pemberton                Florida Stat                
 31  Christal Peterson                UCF                         
 32  Prenecia Ponds                   SE Missouri                 
 33  Maleena Reid                     Unc-Wilmingt                
 34  Kymmalett Ross                   Austin Peay                 
 35  Kimberly Ruch                    Samford                     
 36  Anna Scott                       Campbell                    
 37  Alexis Smith                     Shorter                     
 38  Lakeisha Spikes                  Shorter                     
 39  Asia Stinson                     Savannah Sta                
 40  Aarian Tipton                    Georgia Sout                
 41  Peace Uko                        Nigeria TC                  
 42  Briana Vaughn                    UCF                         
 43  Jasmin Walker                    Georgia Sout                
 44  Anne Zagre                       Florida Stat                
 
Event 13  Men 100 Meter Dash Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Clay Allen                       Appalachian                 
  2  Lavon Allen                      Unattached                  
  3  Aaron Anderson                   Unattached                  
  4  James Arnett                     Houston                     
  5  Tremayne Banks                   Bethune-Cook                
  6  Wayndale Bennett                 Unattached                  
  7  Untayous Benson                  Albany State                
  8  Jamaal Brantley                  Citadel                     
  9  Darnell Brown                    Sprint Athle                
 10  William Buckley                  Appalachian                 
 11  Cameron Burrell                  Houston                     
 12  Angelo Cabrera                   Bethune-Cook                
 13  Emmanuel Callender               Unattached                  
 14  Tashinga chitambira              Campbell                    
 15  Harry Chukwudike                 Nigeria TC                  
 16  Leshon Collins                   Houston                     
 17  Kameron Cowan                    Grambling                   
 18  leroy dixon                      Unattached                  
 19  Phillip Dorsett                  Miami                       
 20  Deandre Douglas                  Campbell                    
 21  Ogho-Oghene Egwero               Nigeria TC                  
 22  Bassim El-Sabawi                 Miami                       
 23  Alexander Ellison                Virginia Tec                
 24  Dushane Farrier                  Unattached                  
 25  John Franklin                    Florida Stat                
 26  Mark'quis Frazier                Nigeria TC                  
 27  Caleb Gabriel                    N. Carolina                 
 28  Kory Gipson                      Unattached                  
 29  Cejhae Greene                    Florida Stat                
 30  virjilio griggs                  Unattached                  
 31  Anthony Hall                     Grambling                   
 32  Kenshard Hamilton                Savannah Sta                
 33  Jatarius Harris                  Mississippi                 
 34  Jerome Henderson                 Tennessee St                
 35  Tevin Hester                     Clemson                     
 36  Nicolas Imhoaperahme             Nigeria TC                  
 37  Ronnie Jackson                   Coastal Caro                
 38  Devin Jenkins                    Southern                    
 39  Rozzie Johnson                   Charleston S                
 40  Kassius Kelly                    Alabama A&M                 
 41  Desmond Lawrence                 N. Carolina                 
 42  Jeffery Lewis                    N. Carolina                 
 43  Reggie Lewis                     Clemson                     
 44  Dentarius Locke                  Florida Stat                
 45  Antonio Marcano, Jr              Appalachian                 
 46  Ronnie McGirt                    Asutc                       
 47  Marshall McRae                   Appalachian                 
 48  Obinna Metu                      Nigeria TC                  
 49  Bradley Moon                     Shorter                     
 50  Tyrell Moore                     Unattached                  
 51  Johnnie Nabors                   Sprint Athle                
 52  Marquis Noble                    N. Carolina                 
 53  Cameron Parker                   Unattached                  
 54  Corey Parks                      Albany State                
 55  Jeffery Pendergrass              Sprint Athle                
 56  Joshua Peoples                   N. Carolina                 
 57  Maurice Pierce                   Unattached                  
 58  Jordan Powell                    Prairie View                
 59  Dante Price                      Virginia Tec                
 60  Deion Reid                       Mississippi                 
 61  Garrett Reynolds                 Asutc                       
 62  Mark Rowland                     Unattached                  
 63  Blake Smith                      SE Missouri                 
 64  Broderick Snoddy                 Georgia Tech                
 65  Kyran Stewart                    Albany State                
 66  Keron Stoute                     Bethune-Cook                
 67  Kemoi Thomas                     Grambling                   
 68  Marcus Thompson                  Campbell                    
 69  Elvis Ukale                      Nigeria TC                  
 70  Alernon Watkins                  Alabama A&M                 
 71  Ceo Ways                         North Caroli                
 72  Evander Wells                    Unattached                  
 73  Darrell Wesh                     Virginia Tec                
 74  Darryl Williams                  N. Carolina                 
 75  Kirk Wilson                      Shorter                     
 
Event 14  Women 1500 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Danielle Aragon                  Notre Dame                  
  2  Anima Banks                      Duke                        
  3  Grace Barnett                    Clemson                     
  4  Anne-Marie Blaney                UCF                         
  5  Juliet Bottorff                  Duke                        
  6  Jessica Butler                   Florida Stat                
  7  Jessica Childers                 Lee (Tenn.)                 
  8  Louisa Coppola                   Detroit                     
  9  Lauren D'Alessio                 Samford                     
 10  Taylor Driscoll                  Notre Dame                  
 11  Abby Farley                      Duke                        
 12  Sonja Friend-Uhl                 Atlanta Trac                
 13  Natoya Goule                     Unattached                  
 14  Madison Granger                  Duke                        
 15  Kelly Hagan                      Tampa                       
 16  Linden Hall                      Florida Stat                
 17  Teghan Henderson                 Ut-Chattanoo                
 18  Catherine Herring                Clemson                     
 19  Xiamar Hudson                    Austin Peay                 
 20  Audrey Huth                      Duke                        
 21  Morgan Ilse                      Unattached                  
 22  Morgan Jackson                   Georgia Tech                
 23  Caroline Kissel                  Georgia Tech                
 24  Emily Lewis                      Clemson                     
 25  Emily Marchini                   Coastal Caro                
 26  Juells McLeod                    Jacksonville                
 27  Pilar McShine                    Unattached                  
 28  Haley Meier                      Duke                        
 29  Storyie Miller                   Lee (Tenn.)                 
 30  Madeline Morgan                  Duke                        
 31  Georgia Peel                     Florida Stat                
 32  Colleen Quigley                  Florida Stat                
 33  Erin Radcliffe                   Unattached                  
 34  Letitia Saayman                  Coastal Caro                
 35  Laura Serres                     Georgia Tech                
 36  Mikayla Sonneborn                Unattached                  
 37  Ericka Stam                      Jacksonville                
 38  Tayler Tuttle                    Unattached                  
 39  Renee Usher                      Columbus St.                
 40  Hannah Walker                    Florida Stat                
 41  Hannah Wittman                   Belmont                     
 42  Chelsi Woodruff                  Florida Stat                
 43  Pippa Woolven                    Florida Stat                
 
Event 15  Men 1500 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Evan Abdullah                    Clemson                     
  2  Jack Andristch                   Clemson                     
  3  Drew Austell                     Memphis                     
  4  Marcus Bridger-Wilkinson         Belmont                     
  5  Chris Burnett                    Georgia Tech                
  6  Austin Carter                    Memphis                     
  7  Layton Dorsett                   Samford                     
  8  Terris Elliott                   Lee (Tenn.)                 
  9  Nat Estes                        Georgia Tech                
 10  Patrick Fleming                  Georgia Tech                
 11  Adonis Gaines                    Georgia Tech                
 12  Aaron Gambrell                   Clemson                     
 13  Jeremy Greenwald                 Georgia Tech                
 14  Roland Hakes                     Clemson                     
 15  Nick Happe                       Notre Dame                  
 16  Grant Hicks                      Georgia Tech                
 17  Justin Housley                   South Alabam                
 18  Adam Jones                       Samford                     
 19  Heath Lamb                       Columbus St.                
 20  John Kemper Morton               Florida Stat                
 21  Zaven O'Bryant                   Atlanta Trac                
 22  Christopher Quinn                Notre Dame                  
 23  Aaron Ramirez                    Unattached                  
 24  Jeff Rhodes                      Unattached                  
 25  Yonas Tesfai                     Houston                     
 26  Calvin Tirrell                   Georgia Tech                
 27  Mike Walker                      Lee (Tenn.)                 
 28  Clayton Wilson                   Clemson                     
 29  Julien Wolf                      Memphis                     
 30  Jakub Zivec                      Florida Stat                
 
Event 16  Women 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Ashley Arnold                    Columbus St.                
  2  Ashley Berry                     Duke                        
  3  Kaylee Isaacs                    Georgia Tech                
  4  Niamh Kearney                    Georgia Stat                
  5  Artrailia Lesane                 Alabama Stat                
  6  Shelby Nicosia                   Coastal Caro                
  7  Julia Ostendorf                  Troy                        
  8  Katharine Showalter              Georgia Stat                
  9  Justine Stocks                   Appalachian                 
 
Event 17  Men 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Deon Clifford                    Florida A&M                 
  2  Josh Cox                         Appalachian                 
  3  Jacob Dumford                    Notre Dame                  
  4  Aaron Fletcher                   BYU                         
  5  Travis Fuller                    BYU                         
  6  Joseph Keitt                     Coastal Caro                
  7  John Lindsey                     Unattached                  
  8  Cody Mallchok                    Columbus St.                
  9  Thomas Ohlman                    Xavier (Ohio                
 10  Patrick Rohr                     South Alabam                
 11  Zak Seddon                       Florida Stat                
 
Event 18  Women 5000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Juliet Bottorff                  Duke                        
  2  Sarah Bowles                     Georgia Tech                
  3  Allison Brackin                  Georgia Tech                
  4  Jessica Butler                   Florida Stat                
  5  Moneque English                  Columbus St.                
  6  Melissa Fairey                   Georgia Tech                
  7  Alisha Fitch                     Memphis                     
  8  Elena Hubbard                    Georgia Tech                
  9  Audrey Huth                      Duke                        
 10  Hayley Keadey                    Georgia Tech                
 11  Kaitlyn Kelly                    Florida Stat                
 12  Elizabeth Lacksen                Georgia Tech                
 13  Kelly Meyer                      Georgia Tech                
 14  Laura Nelson                     Georgia Tech                
 15  Molly Seidel                     Notre Dame                  
 16  Paige Selent                     Georgia Tech                
 17  Shea Spicher                     Shorter                     
 18  Carly Thomas                     Florida Stat                
 19  Katie Townsend                   Georgia Tech                
 20  Hannah Walker                    Florida Stat                
 
Event 19  Men 5000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abel abay                        Unattached                  
  2  Patrick Barron                   Georgia Tech                
  3  Carlos Galindo                   Atlanta Trac                
  4  Michael Giuliano                 Unattached                  
  5  Alex Grady                       Unattached                  
  6  Troy Hayden                      Georgia Tech                
  7  Alex Martinez                    Unattached                  
  8  Jaccob Mobbs                     Columbus St.                
  9  Daniel Navarro                   Unattached                  
 10  Witt Nix                         Georgia Tech                
 11  Calvin Tirrell                   Georgia Tech                
 12  Sloan Ware                       Unattached                  
 13  Justin Weaver                    Georgia Tech                
 
Event 20  Women High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Kamilah Bakari                   Georgia Tech                
  2  Brigetta Barrett                 Nike                        
  3  Nyki Caldwell                    Wake Forest                 
  4  Dakota Dailey-Harris             Miami                       
  5  Johnna Dominick                  Virginia Tec                
  6  Margaret Edwards                 Unc-Wilmingt                
  7  Audrey Florence                  Appalachian                 
  8  Meredith Foster                  Unc-Ashevill                
  9  Brianna Kelly                    Austin Peay                 
 10  Tory Kemp                        North Caroli                
 11  Emily Kimble                     Unc-Wilmingt                
 12  Allison Lampert                  UCF                         
 13  Mimi Land                        Clemson                     
 14  Jilian Linklater                 Belmont                     
 15  Kristen Little                   Shorter                     
 16  Chaunte Lowe                     Nike                        
 17  Mary Theresa Montgomery          Appalachian                 
 18  Kayin Mujahid                    Gardner-Webb                
 19  Maya Pressley                    National Ath                
 20  Maya Pressley                    Unattached                  
 21  Makayla Roten                    Appalachian                 
 22  Grete Sadeiko                    Florida Stat                
 23  Anisia Starege                   Western Caro                
 24  Bailey Weiland                   Unattached                  
 25  Cassie Wiley                     Houston                     
 
Event 21  Women Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Hannah Acton                     Florida Stat                
  2  Clara Amat-Fernandez             Memphis                     
  3  Samantha Becker                  Georgia Tech                
  4  Amanda Benninghoff               North Caroli                
  5  Caroline Bond                    Clemson                     
  6  Caroline Braisford               North Caroli                
  7  Carolina Carmichael              Memphis                     
  8  Sydney Cook                      Appalachian                 
  9  Ashley Cope                      Samford                     
 10  Cassandra Crawford               Appalachian                 
 11  Debra Domermuth                  Appalachian                 
 12  Christy Gasparino                Clemson                     
 13  Claire Goodson                   Samford                     
 14  Sabrina Hochreuther              Memphis                     
 15  Karly Jackson                    Florida Stat                
 16  Kimi Jennings                    Memphis                     
 17  Morgan Johnson                   Samford                     
 18  Karley King                      Houston                     
 19  Kat Majester                     Unattached                  
 20  Alysha Newman                    Miami                       
 21  Cameron Overstreet               North Caroli                
 22  Devyn Ressler                    Western Caro                
 23  Sydney White                     Wake Forest                 
 
Event 22  Women Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Rechelle Bessard                 Northwestern                
  2  Chatil Bradford                  Columbus St.                
  3  Alisha Bradshaw                  Western Caro                
  4  Vivian Brandhoff                 Memphis                     
  5  Cherilyn Bunker                  BYU                         
  6  Rayann Chin                      SMU                         
  7  Hailey Cook                      Western Caro                
  8  Demetria Dickens                 N. Carolina                 
  9  Georgeanna Felder                Southern                    
 10  Kayla Gutierrez                  SE Missouri                 
 11  Meaghan Heffelfinger             BYU                         
 12  Ashley Hoden                     Columbus St.                
 13  Shakemia Johnson                 Northwestern                
 14  Kellion Knibb                    Florida Stat                
 15  Sasha-Ann Lebert                 Florida A&M                 
 16  India McWhorter                  Appalachian                 
 17  Amber Monroe                     Miami                       
 18  Tochi Nlemchi                    SMU                         
 19  Justine Price                    Houston                     
 20  Deezbaa Whaley                   BYU                         
 
Event 23  Men High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Brandon Bassett                  Samford                     
  2  Christopher Cleare               Campbell                    
  3  Bob Elliott II                   Samford                     
  4  Robert Fightmaster               Unattached                  
  5  Justin Frick                     Shorter                     
  6  Ryan Grinnell                    Unattached                  
  7  Cristobal Hurtado-Arteaga        Florida Stat                
  8  Darius King                      Florida Stat                
  9  Jalen Langston                   Clemson                     
 10  Darius Lynwood                   Memphis                     
 11  Nick Medich                      Florida Stat                
 12  Keith Moffatt                    Unattached                  
 13  Phillip Morris                   North Caroli                
 14  Reggie Nelson                    Coastal Caro                
 15  Darius Purcell                   Unattached                  
 16  Davian Rhodes                    Campbell                    
 17  Daryl Rice                       Tennessee St                
 18  Keron Stoute                     Bethune-Cook                
 19  Torian Ware                      Clemson                     
 20  Ed'Ricus Williams                Bethune-Cook                
 
Event 24  Women Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Amirah Al-Bayinnah               Coastal Caro                
  2  Emily Allen                      Samford                     
  3  Iana Amsterdam                   Clemson                     
  4  Tiosha Beasley                   Unattached                  
  5  Dominique Brisco                 Houston                     
  6  Erin Brown                       Lamar                       
  7  Jasmine Bush                     Georgia Tech                
  8  Nicole Charley                   Samford                     
  9  Whitney Fountain                 Clemson                     
 10  Mary Esther Gourdin              Notre Dame                  
 11  Chardae Greenlee                 Memphis                     
 12  Ryann Hendricks                  Milhouse Ath                
 13  Izehi Ileso                      Florida Stat                
 14  Jaszlyn Jenkins                  Campbell                    
 15  Terralyn Johnson                 Texas Southe                
 16  Tristine Johnson                 North Caroli                
 17  Chancis Jones                    Austin Peay                 
 18  Brittany Kinney                  Houston                     
 19  Zandra Lake                      Shorter                     
 20  Julienne McKee                   Georgia Tech                
 21  Kim Moye                         SE Missouri                 
 22  Felicia Oladakun                 Tennessee St                
 23  Kaylnn Pitts                     Austin Peay                 
 24  Ashleigh Rasheed                 Georgia Sout                
 25  Anasterasia Terrell              Clemson                     
 26  Alyssa Thompson                  Wake Forest                 
 27  Carissa Tipler                   Georgia Tech                
 28  Kimberly wilson                  Unattached                  
 
Event 25  Men Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Alex Ashworth                    BYU                         
  2  JaDarrell Barnette               Coastal Caro                
  3  Shai Carpenter                   Clemson                     
  4  Aerial Chatman                   Unc-Wilmingt                
  5  Sadrac Cherfils                  Shorter                     
  6  Christopher Cleare               Campbell                    
  7  Shaquille Cragwall               Tennessee St                
  8  Royce Dates                      Tennessee St                
  9  Kenneth Fisher                   Bethune-Cook                
 10  John-Patrick Friday              Miami                       
 11  Jonathan Gardner                 Georgia Tech                
 12  Ryan Grinnell                    Unattached                  
 13  John Horton                      Houston                     
 14  Laquan Howard                    Bethune-Cook                
 15  Lorne Jenkins                    Campbell                    
 16  David Johnson                    Western Caro                
 17  Derrick Kinloch                  Coastal Caro                
 18  Matt Koelling                    Unattached                  
 19  Aaron LaGarde                    Unattached                  
 20  Anthony Loyd                     Unattached                  
 21  Chris Martin                     SE Missouri                 
 22  Josh McSwain                     Western Caro                
 23  Timonthy Richardson              Miami                       
 24  Keenan Smith                     N. Carolina                 
 25  Mark Stembridge                  Coastal Caro                
 26  Micheal Tiller                   Bethune-Cook                
 27  Michael Wamer                    South Caroli                
 28  Jaleen White                     Memphis                     
 29  Demetrious Williams              Texas Southe                
 30  Ian Williams                     Texas Southe                
 
Event 26  Men Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Daniel Alexis                    Shorter                     
  2  Jon Beyle                        North Caroli                
  3  Chadrick DaCosta                 Florida Stat                
  4  Luis Hanssler                    Memphis                     
  5  Kurt Hibert                      Unc-Ashevill                
  6  Shon Kyle                        SE Missouri                 
  7  Craig Merkley                    BYU                         
  8  Xavier Molette                   South Caroli                
  9  Dontrevious Ousley               North Caroli                
 10  Dominick Padovano                Notre Dame                  
 11  Jordan Pickerel                  Clemson                     
 12  James Plummer                    Clemson                     
 13  Gian Ragonesi                    Miami                       
 14  Yannik Schaly                    Memphis                     
 15  Anthony Shivers                  Notre Dame                  
 16  Zachary Stetler                  BYU                         
 17  Luke Vaughn                      Memphis                     
 18  Wade Wells                       Memphis                     
 
Event 27  Women 4x100 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Austin Peay  'A'                                             
  2  Campbell  'A'                                                
  3  Clemson  'A'                                                 
  4  Coastal Carolina  'A'                                        
  5  Florida State  'A'                                           
  6  Georgia Southern  'A'                                        
  7  Georgia State  'A'                                           
  8  Houston  'A'                                                 
  9  Nigeria TC  'A'                                              
 10  Tennessee St.  'A'                                           
 11  Ucf  'A'                                                     
 
Event 28  Men 4x100 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Appalachian State  'A'                                       
  2  Campbell  'A'                                                
  3  Clemson  'A'                                                 
  4  Florida State  'A'                                           
  5  Grambling  'A'                                               
  6  Houston  'A'                                                 
  7  Miami  'A'                                                   
  8  N. Carolina A&T  'A'                                         
  9  Nigeria TC  'A'                                              
 10  Northwestern St.  'A'                                        
 11  Savannah State  'A'                                          
 12  SE Missouri  'A'                                             
 13  Sprint Athletics Track Club  'A'                             
 14  Troy  'A'                                                    
 
Event 29  Women 800 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Anima Banks                      Duke                        
  2  Grace Barnett                    Clemson                     
  3  Lindsey Bellaran                 Clemson                     
  4  Alyssa Burkert                   Wofford                     
  5  Jessica Butler                   Florida Stat                
  6  Fiona Callender                  Toronto                     
  7  Jessica Childers                 Lee (Tenn.)                 
  8  Taneisha Cordell                 Miami                       
  9  Marie Demedicis                  Samford                     
 10  Taylor Driscoll                  Notre Dame                  
 11  Lena Elliott                     Western Caro                
 12  Mary Elliott                     Charleston S                
 13  Abby Farley                      Duke                        
 14  Sonja Friend-Uhl                 Atlanta Trac                
 15  Natoya Goule                     Unattached                  
 16  Madison Granger                  Duke                        
 17  Jessica Gray                     Austin Peay                 
 18  Linden Hall                      Florida Stat                
 19  Dira Hansen                      Knoxville En                
 20  Catherine Herring                Clemson                     
 21  Shelby Howell                    Appalachian                 
 22  Anna Irvine                      Samford                     
 23  Morgan Jackson                   Georgia Tech                
 24  Destiny Jenkins                  Shorter                     
 25  Jennifer Johnston                Memphis                     
 26  Samantha Kiblinger               Georgia Tech                
 27  Ne 'ausha Logan                  Unattached                  
 28  Emily Marchini                   Coastal Caro                
 29  Tierra McGowan                   Texas Southe                
 30  Juells McLeod                    Jacksonville                
 31  Haley Meier                      Duke                        
 32  Julia Merbach                    Memphis                     
 33  Storyie Miller                   Lee (Tenn.)                 
 34  Maddy Outman                     Unattached                  
 35  Sydnee Over                      Florida Stat                
 36  Caroline Pauls                   UCF                         
 37  Georgia Peel                     Florida Stat                
 38  Brianna Prugh                    Lee (Tenn.)                 
 39  Tiera Roberts                    Columbus St.                
 40  Martina Rodriguez                Memphis                     
 41  Leah Sikorski                    Shorter                     
 42  Thandi Stewart                   Miami                       
 43  Alaine Tate                      Miami                       
 44  Whitley Towns                    Jacksonville                
 45  Malin Trollsas                   Georgia Tech                
 46  Renee Usher                      Columbus St.                
 47  Amelia Williams                  UCF                         
 
Event 30  Men 800 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Evan Abdullah                    Clemson                     
  2  Jack Andristch                   Clemson                     
  3  Drew Austell                     Memphis                     
  4  Sorone Batiste                   Prairie View                
  5  Ryan Beckley                     Coastal Caro                
  6  Mato Bekelja                     Penn                        
  7  Aaron Bennett                    Lamar                       
  8  Marcus Bridger-Wilkinson         Belmont                     
  9  Chris Burnett                    Georgia Tech                
 10  Jake Burton                      Florida Stat                
 11  Matthew Butler                   Unattached                  
 12  Austin Carter                    Memphis                     
 13  LaForrest Church                 Memphis                     
 14  Zane Coburn                      Unattached                  
 15  Anthony Coleman                  Houston                     
 16  Ricardo Cunningham               Unattached                  
 17  Andrew Dawson                    Unattached                  
 18  Daniel Dey                       Clemson                     
 19  Layton Dorsett                   Samford                     
 20  Terris Elliott                   Lee (Tenn.)                 
 21  Nat Estes                        Georgia Tech                
 22  Zack Fanelty                     Georgia Tech                
 23  Godfrey Fayne                    Memphis                     
 24  Fabian Fiege                     Memphis                     
 25  Gratton Fisher                   North Caroli                
 26  Patrick Fleming                  Georgia Tech                
 27  Adonis Gaines                    Georgia Tech                
 28  Aaron Gambrell                   Clemson                     
 29  LaQuintin Garner                 Memphis                     
 30  Jeremy Greenwald                 Georgia Tech                
 31  Adam Gullette                    Lee (Tenn.)                 
 32  Roland Hakes                     Clemson                     
 33  Brandon Hazouri                  Samford                     
 34  Nathan Hendershot                Samford                     
 35  Cole Jackob                      Georgia Tech                
 36  Adam Jones                       Samford                     
 37  Joseph Keitt                     Coastal Caro                
 38  Erick Kigen                      Belmont                     
 39  Heath Lamb                       Columbus St.                
 40  Brandon Lasater                  Georgia Tech                
 41  Andres Littig                    Unattached                  
 42  Drew Magaha                      Penn                        
 43  Emory Nash                       Dillard                     
 44  Cory Nicholls                    North Caroli                
 45  Zaven O'Bryant                   Atlanta Trac                
 46  Quamel Prince                    Tennessee St                
 47  Cameron Reid                     Georgia Tech                
 48  Shawn Roberts                    Georgia Tech                
 49  Colter Rockwell                  BYU                         
 50  Raphael Rojas                    Appalachian                 
 51  Fard Rollock                     Prairie View                
 52  Alex Ryan                        Clemson                     
 53  Reggie Sanders                   Alum Elite                  
 54  Dylan Skinner                    Unc-Wilmingt                
 55  Jamael Smith                     Grambling                   
 56  Josiah Stanton-Brooks            Gardner-Webb                
 57  Renars Stepins                   Unattached                  
 58  Darius Taylor                    Grambling                   
 59  Otniel Teixeira                  Florida Stat                
 60  Mike Walker                      Lee (Tenn.)                 
 61  Erik Wendt                       Clemson                     
 62  Clayton Wilson                   Clemson                     
 63  Julien Wolf                      Memphis                     
 
Event 31  Women 400 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Folashade Abugan                 Nigeria TC                  
  2  Bukola Abungunloko               Nigeria TC                  
  3  Margaret Adeoye                  Team Christi                
  4  Lynette Akai                     Campbell                    
  5  Breanna Alston                   Appalachian                 
  6  Corina Archie-McMillan           Western Caro                
  7  Margaret Bamgbose                Notre Dame                  
  8  Ada Benjamin                     Nigeria TC                  
  9  Danielle Burnett                 Charleston S                
 10  Afia Charles                     UCF                         
 11  Tatiana Colbert                  Georgia Stat                
 12  Kolisha Coleman                  Charleston S                
 13  Catherine Crawford               Appalachian                 
 14  Emily Davis                      Belmont                     
 15  Genevieve Emrick                 Western Caro                
 16  Tatiana Etienne                  Alabama Stat                
 17  Leah Fair                        Coastal Caro                
 18  Alexis Ferebee                   Alabama Stat                
 19  Nia Fluker                       Clemson                     
 20  Natalie Geiger                   Toronto                     
 21  Christal Green                   Coastal Caro                
 22  Maggie Hanlon                    Toronto                     
 23  Kelli Hardnett                   Houston                     
 24  Camille Hurley                   Coastal Caro                
 25  Ashontae Jackson                 Tennessee St                
 26  Olivia James                     Clemson                     
 27  Ashley Jocelyn                   UCF                         
 28  Tristie Johnson                  Bethune-Cook                
 29  Amara Jones                      Unattached                  
 30  Breigh Jones                     Austin Peay                 
 31  Dynasty Jones                    Unattached                  
 32  Amber Lalla                      Notre Dame                  
 33  Destinee Lansden                 Memphis                     
 34  Jerrica Mahone                   Alabama Stat                
 35  Jasmine Mitchell                 Virginia Tec                
 36  Christina Moodie                 Florida A&M                 
 37  Terracia Moody                   Houston                     
 38  Anthonia Moore                   Miami                       
 39  Terri Morris                     Austin Peay                 
 40  Mandy Nolan                      Houston                     
 41  Marilyn Okoro                    Unattached                  
 42  Omolara Omotosho                 Nigeria TC                  
 43  Rita Osai                        Nigeria TC                  
 44  Jazmyne Taylor                   Georgia Tech                
 45  Ayana Walker                     Shorter                     
 46  Brittany Wallace                 Houston                     
 47  Kimberly Wedderburn              Alabama Stat                
 48  Marlena Wesh                     Clemson                     
 49  CeCe Williams                    Unattached                  
 50  Santina Williams                 Alabama Stat                
 51  Shakima Wimbley                  Miami                       
 52  Erica Winston                    UCF                         
 53  Mayorca Young                    Houston                     
 
Event 32  Men 400 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Sean Adams                       BYU                         
  2  Noah Akwu                        Nigeria TC                  
  3  Ade Alleyne forte                Unattached                  
  4  Demari Boswell                   Western Caro                
  5  Xavier Boyd                      Houston                     
  6  Dylan Brennand-McClemont         Winthrop                    
  7  Stevie Brunson                   Coastal Caro                
  8  Sidney Buchannon                 Albany State                
  9  Jonathon Bush                    Samford                     
 10  Jayshawn Campbell                Campbell                    
 11  Steve Carr                       Coastal Caro                
 12  Alan Chapman                     Columbus St.                
 13  Dominique Charles                Houston                     
 14  Michael Cherry                   Florida Stat                
 15  Randy Curry                      Unattached                  
 16  Kwame Donyinah                   North Caroli                
 17  Danzell Fortson                  Unattached                  
 18  Jermaine Fyffe                   Houston                     
 19  Jakeenan Guthrie                 Tennessee St                
 20  Corey Hackett-Greene             Coastal Caro                
 21  Joshua Hanna                     Appalachian                 
 22  Mario Harper                     BYU                         
 23  Aaron Harris                     Western Caro                
 24  James Harris                     Florida Stat                
 25  Alexander Hass                   Coastal Caro                
 26  Lacarl Hayes                     Nigeria TC                  
 27  Jarrel Jackson                   Albany State                
 28  Jarad Jeter                      Charleston S                
 29  Michael Johnson                  Tennessee St                
 30  Tabareyon Jones                  Albany State                
 31  Isaiah Lay                       Columbus St.                
 32  DeAndra Lipscomb                 Coastal Caro                
 33  Terrance Livingston              Cptc New Bal                
 34  Jamael McTear                    Grambling                   
 35  Tim Moore                        Unattached                  
 36  Amaechi Morton                   Nigeria TC                  
 37  Lemanuel Mosley                  Southern                    
 38  Errol Nolan                      Houston                     
 39  Adrian Ortado                    Western Caro                
 40  Roderick Peterson                Tallahassee                 
 41  Antwuan Poole                    Savannah Sta                
 42  Earl Rahming                     Western Caro                
 43  AZ Reese                         Georgia Tech                
 44  Mason Rhodes                     Sprint Athle                
 45  Gregory Roachford                Shorter                     
 46  Christopher Rose                 Florida Stat                
 47  Ricardo Roy                      Florida Stat                
 48  Alonzo Russell                   Florida Stat                
 49  Isah Salihu                      Nigeria TC                  
 50  Calvin Smith                     Adidas                      
 51  Harvey Smith                     Notre Dame                  
 52  Andrew Steele                    Unattached                  
 53  Renars Stepins                   Unattached                  
 54  Sean Sutton                      North Caroli                
 55  Antoine Thomas                   Asutc                       
 56  Ogunmola Tobi                    Nigeria TC                  
 57  Varick Tucker                    Unattached                  
 58  Ceo Ways                         North Caroli                
 59  Deion Wellington                 Coastal Caro                
 60  Anthony Wolliston                Miami                       
 61  Tyrell Yardley                   BYU                         
 
Event 33  Women 400 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Anna Thestrup Andersen           Aarhus 1900,                
  2  Marsha Ariol                     Florida Stat                
  3  Kaila Barber                     Notre Dame                  
  4  Emily Bryan                      Lee (Tenn.)                 
  5  Amani Bryant                     Unattached                  
  6  Devinn Cartwright                UCF                         
  7  Sarah Chandler                   Florida Stat                
  8  Jen Cotten                       Western Onta                
  9  Clairwin Dameus                  Tennessee St                
 10  Christina Davis                  Coastal Caro                
 11  Jessica Gelibert                 Coastal Caro                
 12  Jamika Glades                    Miami                       
 13  Dotrine' Jacobs                  Charleston S                
 14  Tameka Jameson                   Nigeria TC                  
 15  Sandy Jean-Claude                UCF                         
 16  Katie Kessler                    Wofford                     
 17  Ama Larbi                        Georgia Tech                
 18  Consuela Lindsay                 Northwestern                
 19  Christine London                 Virginia Tec                
 20  Alesha Love                      Winthrop                    
 21  Noelle Montcalm                  Windsor Athl                
 22  Brittanie Morris                 N. Carolina                 
 23  Kaley Moss                       Wright State                
 24  Ugonna Ndu                       Nigeria TC                  
 25  Ajoke Odumosu                    Adidas                      
 26  Brittany OgunMokun               Unattached                  
 27  Natalie Olberding                Austin Peay                 
 28  Kaylee Packham                   BYU                         
 29  Kassandra Pierre                 Unc-Ashevill                
 30  Brenna Porter                    BYU                         
 31  Michelle Rotondo                 Notre Dame                  
 32  Amber Sellers                    Houston                     
 33  Angela Shields                   BYU                         
 34  Kaila Smith                      Coastal Caro                
 35  Valerie Thames                   Southern                    
 36  Alyssa Thompson                  Wake Forest                 
 37  Narricka Williams                Alabama Stat                
 38  Maya Williamson                  Memphis                     
 39  Ellen Wortham                    Unattached                  
 
Event 34  Men 400 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Rilwan Alowonle                  North Caroli                
  2  Marquis Bailey                   Western Caro                
  3  Barry Bethea                     South Caroli                
  4  Eric Blake                       Western Caro                
  5  Rockne Burns                     Georgia Tech                
  6  Mark Carlson                     BYU                         
  7  Julian Darden                    Georgia Tech                
  8  Aaron Dunn                       Notre Dame                  
  9  Abraham Faison                   Western Caro                
 10  Carrington Fernandors            Coastal Caro                
 11  Norbert Ferrell                  Columbus St.                
 12  Matthew Foster                   Unc-Wilmingt                
 13  Zachary Gray                     Unattached                  
 14  Austin Hollimon                  Unattached                  
 15  Kevondre Hunt                    Coastal Caro                
 16  Jordan Jackson                   Winthrop                    
 17  Shawn Jackson                    Grambling                   
 18  Russel Kanner                    Coastal Caro                
 19  Javonte Lipsey                   North Caroli                
 20  Cody Love                        Unc-Wilmingt                
 21  Dannie Luckey                    Prairie View                
 22  Tyrell Moore                     Unattached                  
 23  Amaechi Morton                   Nigeria TC                  
 24  Aaron Persinger                  Memphis                     
 25  Mike Peters                      SE Missouri                 
 26  Michael Prejean                  Prairie View                
 27  Dennis Pugh                      Florida A&M                 
 28  Namer Ray                        Florida Stat                
 29  James Rhoden                     Florida Stat                
 30  Lemaar Shakir                    Savannah Sta                
 31  Frederick Sharpe                 Unattached                  
 32  Roman Skovronski                 Florida A&M                 
 33  Korey Smith                      BYU                         
 34  Michael Smith                    Clemson                     
 35  Roy Smith                        North Caroli                
 36  Emmanuel Thornton                Tennessee St                
 37  Todd Townsend                    N. Carolina                 
 38  Michael Vinson                   Unattached                  
 39  Hezekiah Ward                    Unc-Wilmingt                
 40  Brandon Williams                 Memphis                     
 41  william Wynne                    Unattached                  
 
Event 35  Women 200 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Margaret Adeoye                  Team Christi                
  2  Erica Alexander                  Unattached                  
  3  Breanna Alston                   Appalachian                 
  4  aleen bailey                     Unattached                  
  5  Ashley Ballard                   Shorter                     
  6  Shamira Barrett                  Jacksonville                
  7  Kiersten Brewer                  Houston                     
  8  Wande Brewer                     Georgia Stat                
  9  Tershauna Broadnax               Southern                    
 10  Danielle Burnett                 Charleston S                
 11  DaQuanya Byrd-West               Memphis                     
 12  Bria Carter                      Houston                     
 13  Tayla Carter                     Western Caro                
 14  Ayonna Cartwright                SE Missouri                 
 15  Kolisha Coleman                  Charleston S                
 16  Catherine Crawford               Appalachian                 
 17  Maikea Davis                     Austin Peay                 
 18  Kali Davis-White                 Florida Stat                
 19  Nicole Denby                     Nigeria TC                  
 20  Dominique Duncan                 Nigeria TC                  
 21  Leah Fair                        Coastal Caro                
 22  Alexis Ferebee                   Alabama Stat                
 23  Kacia Grant                      Wright State                
 24  Amara Jones                      Unattached                  
 25  Dynasty Jones                    Unattached                  
 26  Kaymarie Jones                   Unattached                  
 27  Stephanie Kalu                   SMU                         
 28  LeNiesha Kearse                  Western Caro                
 29  Courtney Kinlaw                  Unattached                  
 30  Ama Larbi                        Georgia Tech                
 31  Alesha Love                      Winthrop                    
 32  Cierra McGee                     Unattached                  
 33  Jasmine Mitchell                 Virginia Tec                
 34  Christina Moodie                 Florida A&M                 
 35  Franscesca Okwara                Nigeria TC                  
 36  Asia Olds                        Campbell                    
 37  Ngozi Onwumere                   Houston                     
 38  Maddy Outman                     Unattached                  
 39  Antavia Owens                    South Caroli                
 40  Jande Pierce                     Florida Stat                
 41  Kassandra Pierre                 Unc-Ashevill                
 42  Prenecia Ponds                   SE Missouri                 
 43  Xenia Rahn                       North Caroli                
 44  Maya Ramsey                      Tennessee St                
 45  Maleena Reid                     Unc-Wilmingt                
 46  Kymmalett Ross                   Austin Peay                 
 47  Grete Sadeiko                    Florida Stat                
 48  Quanisha Sales                   Tennessee St                
 49  Anna Scott                       Campbell                    
 50  Nicole Setterington              Florida Stat                
 51  Latesha Simpson                  Coastal Caro                
 52  Alexis Smith                     Shorter                     
 53  Lakeisha Spikes                  Shorter                     
 54  Asia Stinson                     Savannah Sta                
 55  Symphony Thompson                Coastal Caro                
 56  Carissa Tipler                   Georgia Tech                
 57  Amanda Trapp                     Charleston S                
 58  Peace Uko                        Nigeria TC                  
 59  CeCe Williams                    Unattached                  
 60  Shakima Wimbley                  Miami                       
 
Event 36  Men 200 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Noah Akwu                        Nigeria TC                  
  2  Clay Allen                       Appalachian                 
  3  Spencer Allen                    Georgia Tech                
  4  Ade Alleyne forte                Unattached                  
  5  Aaron Anderson                   Unattached                  
  6  James Arnett                     Houston                     
  7  Tremayne Banks                   Bethune-Cook                
  8  Wayndale Bennett                 Unattached                  
  9  Untayous Benson                  Albany State                
 10  Dylan Brennand-McClemont         Winthrop                    
 11  Darnell Brown                    Sprint Athle                
 12  Sidney Buchannon                 Albany State                
 13  William Buckley                  Appalachian                 
 14  Matthias Buehler                 World Athlet                
 15  Cameron Burrell                  Houston                     
 16  Angelo Cabrera                   Bethune-Cook                
 17  Emmanuel Callender               Unattached                  
 18  Jayshawn Campbell                Campbell                    
 19  D'Angelo cherry                  Asics of Ame                
 20  Harry Chukwudike                 Nigeria TC                  
 21  Leshon Collins                   Houston                     
 22  Kameron Cowan                    Grambling                   
 23  Randall Dameron                  Shorter                     
 24  Darrius Davis                    Grambling                   
 25  Kwame Donyinah                   North Caroli                
 26  Phillip Dorsett                  Miami                       
 27  Deandre Douglas                  Campbell                    
 28  Ogho-Oghene Egwero               Nigeria TC                  
 29  Bassim El-Sabawi                 Miami                       
 30  Alexander Ellison                Virginia Tec                
 31  Malik Fair                       Shorter                     
 32  Dushane Farrier                  Unattached                  
 33  Mark'quis Frazier                Nigeria TC                  
 34  Caleb Gabriel                    N. Carolina                 
 35  Kory Gipson                      Unattached                  
 36  virjilio griggs                  Unattached                  
 37  Anthony Hall                     Grambling                   
 38  Jerome Henderson                 Tennessee St                
 39  tabarie henry                    Mizuno                      
 40  Tevin Hester                     Clemson                     
 41  Stanley Hicks                    Campbell                    
 42  Nicolas Imhoaperahme             Nigeria TC                  
 43  John Inniger                     Belmont                     
 44  Keenan Jackson                   Northwestern                
 45  Ronnie Jackson                   Coastal Caro                
 46  Fabian Jarrett                   Campbell                    
 47  Devin Jenkins                    Southern                    
 48  Josh Johnson                     Miami                       
 49  Rozzie Johnson                   Charleston S                
 50  Kassius Kelly                    Alabama A&M                 
 51  Desmond Lawrence                 N. Carolina                 
 52  Justin Leggett                   Savannah Sta                
 53  Reggie Lewis                     Clemson                     
 54  Gregory MacNeill                 Toronto                     
 55  Antonio Marcano, Jr              Appalachian                 
 56  Marshall McRae                   Appalachian                 
 57  Jamael McTear                    Grambling                   
 58  Obinna Metu                      Nigeria TC                  
 59  Tim Moore                        Unattached                  
 60  Lemanuel Mosley                  Southern                    
 61  Marquis Noble                    N. Carolina                 
 62  Cameron Parker                   Unattached                  
 63  Jeffery Pendergrass              Sprint Athle                
 64  Joshua Peoples                   N. Carolina                 
 65  Roderick Peterson                Tallahassee                 
 66  Maurice Pierce                   Unattached                  
 67  Jordan Powell                    Prairie View                
 68  Dante Price                      Virginia Tec                
 69  AZ Reese                         Georgia Tech                
 70  Deion Reid                       Mississippi                 
 71  Mason Rhodes                     Sprint Athle                
 72  Mark Rowland                     Unattached                  
 73  Calvin Smith                     Adidas                      
 74  Harvey Smith                     Notre Dame                  
 75  Broderick Snoddy                 Georgia Tech                
 76  Andrew Steele                    Unattached                  
 77  Kyran Stewart                    Albany State                
 78  Antoine Thomas                   Asutc                       
 79  Kemoi Thomas                     Grambling                   
 80  Marcus Thompson                  Campbell                    
 81  Jovon Toppin                     Unattached                  
 82  Varick Tucker                    Unattached                  
 83  Elvis Ukale                      Nigeria TC                  
 84  Alernon Watkins                  Alabama A&M                 
 85  Ceo Ways                         North Caroli                
 86  Evander Wells                    Unattached                  
 87  Darryl Williams                  N. Carolina                 
 88  Kirk Wilson                      Shorter                     
 89  Anthony Wolliston                Miami                       
 
Event 37  Women 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Alabama State  'A'                                           
  2  Campbell  'A'                                                
  3  Charleston Southern  'A'                                     
  4  Clemson  'A'                                                 
  5  Coastal Carolina  'A'                                        
  6  Columbus St.  'A'                                            
  7  Houston  'A'                                                 
  8  Memphis  'A'                                                 
  9  Miami  'A'                                                   
 10  Notre Dame  'A'                                              
 11  Tennessee St.  'A'                                           
 12  Western Carolina  'A'                                        
 
Event 38  Men 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Byu  'A'                                                     
  2  Campbell  'A'                                                
  3  Coastal Carolina  'A'                                        
  4  Coastal Carolina  'B'                                        
  5  Columbus St.  'A'                                            
  6  Florida State  'A'                                           
  7  Houston  'A'                                                 
  8  Memphis  'A'                                                 
  9  North Carolina  'A'                                          
 10  Samford  'A'                                                 
 11  Saudi Arabia  'A'                                            
 12  Tennessee St.  'A'                                           
 13  Western Carolina  'A'                                        

  Printer-friendly format   Email this article