Athletics News
  • Twitter
  • Facebook

Yellow Jacket Student-Athletes Set To Participate In Graduation Ceremonies

GoJackets
Swimmer Jacob Tzegaebe graduated in December.

GoJackets
Swimmer Jacob Tzegaebe graduated in December.
GoJackets

May 1, 2012

ATLANTA - Eighty-three current and former Georgia Tech student-athletes, managers and trainers are active degree candidates and will participate in graduation ceremonies later this week.

Undergraduate ceremonies are set for Saturday at 9:00 a.m., Master's and Phd ceremonies Friday at 7:00 p.m., both at the Georgia Dome.

Below is the list of Georgia Tech student-athletes:

Bachelor of Science
Name
Major
Sport
LaQuananisha Adams
History, Technology & Society
Women's Basketball
Corey Aitkne
Business Administration
Women's Track/Cross Country
Melanie Akwule
Business Administration
Women's Track/Cross Country
Christa Bagley
Business Administration
Cheer
Shannon Bear
Biochemistry
Softball
Mo Bennett
History, Technology & Society
Women's Basketball
Sunny Brewer
Business Administration
Cheer
Samuel Brown
Civil Engineering
Manager
Alison Campbell
International Affairs
Volleyball
Nick Claytor
Management
Football
Hillary Davis
Business Administration
Women's Track/Cross Country/Tennis
Danielle Dike
Science, Technology and Culture
Softball
Kristen Dornstauder
Chemical & Biomolecular Engineering
Women's Swimming
Matthew Duane
Polymer & Fiber Engineering
Cheer
Mario Edwards
History, Technology & Society
Football
Andy Elakman
Business Administration
Football
Eric Elder
Biochemistry
Football
Alexander Erickson
Mechanical Engineering
Men's Track/Cross Country
Jordan Evans
Business Administration
Women's Swimming
Austin Flanary
Mechanical Engineering
Football
Marcus Fondon
Computer Science
Manager/Trainer
Zach Fraysier
Business Administration
Football
Joe Fulton
Mechanical Engineering
Men's Track/Cross Country
Ryan Gomba
Computer Science
Men's Track/Cross Country
Sasha Goodlett
History, Technology & Society
Women's Basketball
Geoff Greco
Business Administration
Football
Heidi Hatteberg
Aerospace Engineering
Women's Swimming
Robert Hogan
Building Construction
Football
Farah Khemani
Aerospace Engineering
Cheer
Betsy Kim
Public Policy
Women's Track/Cross Country
Mary Kownack
Nuclear & Radiological Engineering
Women's Track/Cross Country
Thea Kromer
History, Technology & Society
Women's Swimming
Kate Kuzma
Business Administration
Softball
Margeaux Leighton
Business Administration
Cheer
Caitlin Lewis
Biology
Women's Swimming
Caroline Lilley
Business Administration
Women's Tennis
Hsinyu Lin
Industrial Engineering
Cheer
Jon Lockhart
Management
Football
Antonio McKay, Jr.
Management
Men's Track/Cross Country
Daniel McKayhan
Management
Football
Jhanelle McLeod
Economics
Women's Track/Cross Country
Maureen McMeekin
Mechanical Engineering
Women's Track/Cross country
D.J. McMillan
Management
Men's Track/Cross Country
Nick McNutt
Chemical & Biomolecular Engineering
Men's Track/Cross Country
Nick McRae
Management
Football
Miguel Muguruza
Industrial Engineering
Men's Tennis
Leslie Njoku
Building Construction
Women's Track/Cross Country
Erin O'Donnell
Business Administration
Women's Swimming
Hen Pauker
Industrial Engineering
Women's Swimming
Rebecca Payne
Business Administration
Cheer/Trainer
Embry Peeples
Management
Football
Tony Plagman
Business Administration
Baseball
Nigel Plummer
Business Administration
Men's Swimming
Kristine Priebe
Public Policy
Softball
Maxwell Randolph
Business Administration
Men's Swimming
Ty Rawlings
Industrial Engineering
Football
Chelsea Regins
Science, Technology and Culture
Women's Basketball
Brian Robbins
Business Administration
Men's Swimming
James Robinson
Business Administration
Baseball
Rick Scheff
Mechanical Engineering
Men's Track/Cross Country
John Showalter
Aerospace Engineering
Men's Swimming
Keren Siebner
Industrial Engineering
Women's Swimming
Jessica Simmon-Bolog
Industrial Engineering
Cheer
Margaret Singletary
Business Administration
Cheer
Philip Smith
Management
Football
Jason Stott
Chemical Engineering
Cheer
Carson Swanson
Biomedical Engineering
Cheer
Zachary Tillman
Chemical & Biomolecular Engineering
Men's Swimming
Travis Wagner
Biology
Men's Swimming
Rachael Wallace
Mathematics
Manager
Metra Walthour
Science, Technology and Culture
Women's Basketball
Richard Watson
Management
Football
Kelsi Weseman
Industrial Engineering
Softball
James White
Management
Golf
Antonio Wilson
Management
Football
Marcus Wright
Management
Football

Master's
Name
Concentration
Sport
Hunter Clasen
Science (EAS)
Men's Track/Cross Country
Jill Davis
International Affairs
Women's Track/Cross Country
Brian Dempsey
Business Administration
Baseball
Kelsey Duffy
Chemical Engineering
Men's Swimming
Luke Haag
Business Administration
Cheer
Jose Muguruza
Business Administration
Men's Tennis
Andy Nguyen
Business Administration
Men's Track/Cross Country
  Printer-friendly format   Email this article